Zazdrostki retro, szydełkowe i lniane do kuchni

Wystrój okien balkonowych zwykle różni się nieco od aranżacji okien w sypialni. Jeszcze inne pomysły stosuje się w kuchni, gdzie na pewno bardzo ładnie wyglądają zazdrostki.

Zazdrostka to krótka firanka, którą wiesza się zwykle w dolnej części okna. Można też w jednym oknie zawiesić dwie zazdrostki – w górnej i dolnej części. Pomiędzy nimi powinna być zachowana przerwa. Wyjątkowo uroczo wyglądają zazdrostki retro, które kojarzą się z kuchnią ukochanej babci. Takie zazdrostki w starym stylu wiesza się zwykle na szelkach. Wykonane są z bawełny. Mają bardzo charakterystyczne hafty, dzięki czemu stają się wspaniałą ozdobą kuchni. Również zazdrostki rustykalne zrobione są z płótna ozdobionego koronką. Ażurowy pasek stanowi tu zwykle wykończenie firaneczki lub jest też w nią wkomponowany. Zresztą zazdrostka może być w całości wykonana na szydełku. Często na dole robione są wówczas ząbki. Poza tym często ma śliczne wzory. Można też zawiesić w swojej kuchni lniane zazdrostki. Są bardzo proste i ozdabia je się często delikatny haft w postaci kwiatków, roślin, zwierząt.

Zazwyczaj zazdrostki są białe lub w kolorze ecru. Mogą być jednak urozmaicone kolorowymi haftami, kropkami czy krateczką. Poza tym można znaleźć kolorowe zazdrostki, jednak te najbardziej klasyczne mają właśnie jasne kolory. Tego typu firaneczki można kupić w różnych sklepach czy przez Internet. Natomiast jeśli ktoś wie jak uszyć firany czy żabot, to na pewno poradzi sobie również z zazdrostką. Bez wątpienia oprócz funkcji ozdobnej firaneczki w kuchni mogą być bardzo praktyczne. Jeśli faktycznie zostaną zawieszone w dolnej części okna, to zaglądając z zewnątrz nie będzie można zbyt wiele podejrzeć. Niektórzy rozważają zawieszenie zazdrostek w pokoju lub w łazience. Jednak są to raczej typowo kuchenne dekoracje okienne. Natomiast oczywiście każdy powinien urządzać i dekorować swój dom lub mieszkanie w taki sposób, by czuć się w nim jak najlepiej i aby sam był zadowolony z wystroju. Wtedy będzie się tam czuł komfortowo i bezpiecznie.